Kinkekaardid

Siit leiate kingitusi igale maitsele, proovige näiteks talipüüki.

Kinkekaarte on kolmes hinnaklassis ja erineva põnevusastmega.

111.- Esimene ja kõige soodsam on talvine kirbutamine või suvine õngitsemine.

Püügipäeva kestus on 6 tundi. Kalagiidi juhendamisel püütakse talvel jäält kirbuõnge kasutades või suvel veekogu kaldalt õngitsedes (lihtkäsiõngega) väiksemaid sihtliike nagu: viidikas, särg, roosärg, kiisk, ahven, koger, latikas, linask.
Neid püügiviise rakendades saab kindlustada esmase eduelamuse eelkõige just lastele, kuid põnevust on need alati pakkunud ka täiskasvanutele. Eriti mediteeriv tegevus on kevadine siirdesärjepüük, sest siis on võimalus püüda suuremas koguses kala kuivatamiseks või vinnutamiseks. Osalejate arv kuni 2.

222.- Teise kinkekaardi sisse kuulub talvine unnapüük mõnel suuremal väikejärvel.

Unnapüük on viis, millega on võimalus tabada mõni eriti priske purikas. Püügile suundutakse sinna, kus parasjagu kõige parem võtt toimub.
Parim piirkond nende puhkudeks on Vooremaa, kus mitmed kalarikkad väikejärved. Vabavee ajal käiakse mootorpaadiga Kuremaa ja Saadjärvel, Võrtsjärvel ning loomulikult Alam-Pedja looduskaite alale jääval Suur-Emajõel, Pede jõel ning nende vanajõgedel. Püügipäeva kestus 8 tundi. Osalejate arv kuni 2.

333.- Kolmas kinkekaart on puhkudeks, kui soovite selle saajale eriliselt muljet avaldada.

Mootorpaadiga võetakse neil puhkudel ette pikemad mereretked meriforelli, tuulehaugi või merehaugi tabamiseks.
Püügipiirkondadeks on kogu väinameri oma saarestikuga ning samuti Põhja-Eesti saarestikud. Meie meredes on sahvreid, kus ühe tunni jooksul on paati võimalik tõmmata kümneid hauge, tuulehaugi ajal ei ole harvad juhused, kus veepind neist lausa keeb.
Samuti annab paat juurdepääsu kõige enam adrenaliini pakkuvatele meriforelli parvedele.
Sellised püügiretked jäävad alatiseks meelde ja harvad pole juhused, kus neist on saanud traditsioonid.
Püügipäeva kestus 8-10 tundi. Osalejate arv kuni 2.

Neljas kinkekaart on mõeldud näiteks nendeks puhkudeks, kui soovite oma sõbra sünnipäeva tähistadagi kalaretkega vee või jää peal.

Sellisel puhul organiseerime teile kalapüügi, veetranspordi, toitlustuse ja soovi korral ka sauna ja majutuse. Inimeste arvule piire ei sea ja hinna osas oleme samuti paindlikud. Näiteks oleme korraldanud kalaretki Pedassaarele, mille sisse käib kaatrisõit saarele, meriforelli püük kaldalt kahlates ja ümber saare matkates, kalade väärindamise õpituba, lõkke tegemine ja ühine söömaaeg.
Pedassaare loodus on omanäoline ja sinna võivad kaasa tulla ka mitte kalamehed. Sealt leiavad hingekosutust kõik, sest saar on seene ja marjarikas ning seal on esindatud eripalgelised rannatüübid, linnu ja taimeliigid.

Telli kinkekaart:

Summa